5 pułk inżynieryjny

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
25 maja 2018
"Projekt Wojownik" wystartował
PROJEKT WOJOWNIK 25 maja br. w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu zainaugurowano pierwsze zajęcia edukacyjno-sportowe dla weteranów i żołnierzy sił zbrojnych pod nazwą „Projekt Wojownik”, które organizuje Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej. Na matę wybiegło prawie pięćdziesięciu żołnierzy m.in. z Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych, 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, 1 Warszawskiej Brygady Pancernej czy Zegrzyńskiego Centrum.


 

Patronat honorowy nad „Projektem Wojownik” objął minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, a organizatorem i pomysłodawcą jest Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej.

 

 

 Po raz kolejny weteranów wspiera Dominik Grabowski znany jako Doniu (członek zespołu Ascetoholix), raper z Poznania, który wraz z weteranem poszkodowanym w Afganistanie st. kpr. Rożniatowskim napisał i nagrał piosenkę, która będzie promować projekt.

 

„W piosence chciałem poruszyć te fragmenty mojego życia, które je zmieniły. Które miały największy wpływ na to jakim jestem człowiekiem teraz. A zwrotnicą na pewno były tragiczne wydarzenia z Afganistanu.” – podkreśla starszy kapral Rożniatowski. Przyznaje, że były bardzo ciężkie chwile, okresy zwątpienia i kryzysu. „Czasami miałem już wszystkiego dość. Ale to właśnie sport pomógł mi się podnieść i stać się lepszym człowiekiem.”- powiedział weteran.

 

Celem „Projektu Wojownik” jest przede wszystkim integracja środowiska żołnierzy weteranów – uczestników misji poza granicami kraju a także zainteresowanie sportami walki jako dyscypliną utylitarną szczególnie dla wojskowych. „Projekt Wojownik” polega na organizowaniu raz w miesiącu zajęć edukacyjno sportowych dla żołnierzy weteranów misji poza granicami kraju, weteranów poszkodowanych, instruktorów wychowania fizycznego jednostek wojskowych wszystkich rodzajów sił zbrojnych.

 

 

Tekst: płk Szczepan GŁUSZCZAK

 Zdjęcia: Arkadiusz BLOMKA

 

 

Dołączona galeria zdjęć: Projekt Wojownik wystartował
generuj pdf
Kontakt

5 pułk inżynieryjny
Metalowa 39
70-727 Szczecin
tel. 261454552
fax. 261454508
5pinz@ron.mil.pl