5 pułk inżynieryjny

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
11 kwietnia 2018
Ferie dla bohatera z udziałem przedstawiciela 5pinż
W dniach 7- 14 marca odbyły się "Ferie dla Bohatera" z inicjatywy stowarzyszenia Paczka dla Bohatera, w której zaszczyt miał wziąć udział żołnierz 5pulku inżynieryjnego szer. Tomasz Marchewka.


60 kombatantów zostało zaproszonych na tygodniowy pobyt nad morzem w Milenie. Gośmi byli m.in żołnierze Armii Krajowej, Powstańcy Warszawscy, opozycjoniści z Grudnia'70 czy członkowie Solidarności.
 
Po raz pierwszy został też zaproszony weteran Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju. Bohaterom zapewniono szereg aktrakcji - koncerty, konkurs strzelecki czy prelekcje. W niedzielę odbyła się uroczysta msza odprawiana za uczesników Ferii, na której żołnierze WP odprowadzili sztandar Armii Krajowej. 
 
Celem organizacji Ferii dla Bohatera było okazanie kombatantom wdzięczności za walkę o wolność Ojczyzny. Inicjatorzy akcji chcieli by bohaterowie spędzili relaksujący czas w swoim gronie i mogli wspólnie powspominać dawne czasy chcąc tym samym odwdzięczyć się za to, że najlepsze lata ich życia zostały przerwane przez wojnę. 
 
Wypoczynek dla kombatantów udało się zrealizować dzięki hojności darczyńców i sponsorów.
 
Stowarzyszenie Paczka dla Bohatera szykue już kolejną akcję tym razem II Wakacje dla Bohatera w Międzyzdrojach.
Dołączona galeria zdjęć: Zaangażowanie żołnierza pułku w "Ferie dla bohatera"
generuj pdf
Kontakt

5 pułk inżynieryjny
Metalowa 39
70-727 Szczecin
tel. 261454552
fax. 261454508
5pinz@ron.mil.pl